fbpx

Dělení bytu sourozenců Pokorných

Když panu Pokornému zemřeli krátce po sobě oba rodiče, zdědil po nich i spolu se dvěma sourozenci starší byt. Nevěděli moc, co si s ním počít. Rozdělit ho mezi tři lidi nešlo. Navíc byl v horším stavu a vyžadoval rozsáhlejší rekonstrukci. Nakonec se rozhodli, že ho společně prodají.

Nejdříve zvažovali, že byt zrekonstruují, aby se lépe prodával. Známý jim ale doporučil využít pomoc realitní kanceláře DOMA  A makléři Honza a Dana jim opravy rozmluvili. Dispozice bytu totiž umožňovala spoustu různých možností a nový majitel si jej tak mohl přizpůsobit svému vkusu. Navíc by bylo náročné se domluvit na opravách při třech spolumajitelích. Každý z nich měl na změny trochu jiný názor.

Brzy poté dostali sourozenci od makléřů zdarma srovnávací tržní analýzu a zjistili, za kolik mohou byt prodat. Také podepsali dohodu, aby měli všichni závazek byt prodat, až se najde kupec. Je to jistota, která předchází možným pozdějším komplikacím.

Byt se prodal velmi brzy. Sourozenci se nemuseli o nic starat. Papírování, smlouvy, přepis v katastru nemovitostí i změnu energií vyřídila realitní kancelář.

Kontaktujte nás

Napište nám, co vás zajímá. Odpovíme vám co nejdříve.

Chci poradit

Napište nám, co vás zajímá. Odpovíme vám co nejdříve.

Chci získat odhad ceny nemovitosti zdarma

Zadejte prosím vaši e-mailovou adresu a my se vám ozveme co nejdříve s podrobnostmi.